Ćwiczenia gimnastyczne mogą być cennym narzędziem w pracy konia i jeźdźca niezależnie od ich poziomu wykształcenia czy uprawianej dyscypliny. Budują siłę i posturę, potrafią skupić uwagę roztargnionego konia. Gimnastyka może być dla ciebie i twojego konia prosta bądź też może powodować kompleksy - pokazuje poziom waszego treningu i określa umiejętności nad jakimi powinniście w najbliższym czasie popracować 😉
Podkowy od wieków są uważane za jeden z symboli szczęścia. Dlaczego? Powodów jest bardzo dużo, ale koniarze wiedzą, że znaleziona na padoku podkowa to symbol skurczenia się portfela. W naszych stajniach często gdzieś w kątach półek można znaleźć stare, zardzewiałe końskie buty. Bo co z takimi zrobić? Do kolejnego wykorzystania raczej już się nie nadadzą. Mam dla Was kilka pomysłów na danie drugiego życia podkowom. Dodatkowo przedstawię sposób na pozbycie się rdzy. Zapraszam do przeczytania 😉
Podczas zawodów, które odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju zajęłam z Gracją trzecie miejsce. To był pierwszy nasz sukces i mam nadzieję, że nie ostatni. W paczce z nagrodą znajdowały się śliczne owijki polarowe. Niestety rozmiarowo były na kucyka za duże, więc podjęłam decyzję o sprzedaży. Po dwóch miesiącach "wiszenia" na portalu re-volta.pl w końcu udało mi się je sprzedać. Za pieniądze uzyskane z transakcji kupiłam śliczny komplet wyjazdowy - kantar z uwiązem. I właśnie te dwa produkty chciałabym wam zrecenzować.
Gdy jeździłam w moim pierwszym ośrodku jeździeckim przez myśl wielokrotnie przechodziło mi właśnie to pytanie - czy trener bądź instruktor jest nam potrzebny. Miałam wtedy może z 12 lat i jedynym zadaniem instruktorów (moim zdaniem) było stanie na środku i podawanie poleceń. Instruktorzy głównie skupiali się na najmniej doświadczonych jeźdźcach bądź na małych dzieciach. Niedawno powróciłam do pytania, by szczerze sobie na nie odpowiedzieć.
Chciałabym rozpocząć ciąg postów dotyczących ras koni. Uważam, że jest to interesujący każdego koniarza temat i dzięki takim wpisom łatwiej będzie przyswoić sobie wiedzę na temat różnorodności tych zwierząt. Warto jednak zacząć od samego początku. Co kryje się pod pojęciem rasy? Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym?
Witam serdecznie na blogu poświęconym światu jeździeckiemu. Konie i związane z nimi jeździectwo towarzyszą mi od kilku lat. Od zeszłego roku mam pod stałą opieką trzy konie i dzięki nim nauczyłam się już bardzo wiele i wiem, że każdego dnia otrzymuję kolejną lekcję. Chciałabym na tym blogu dzielić się z wami moimi spostrzeżeniami oraz rzeczami, których sama doświadczyłam.